Prawa Autorskie

Przy wszystkich zacytowanych przeze mnie fragmentach książek zostały podane stosowne informacje o tytule, autorze i wydawcy. Są tu w celach czysto informacyjnych i dydaktycznych; jako polecenie danej książki, co (przy odrobinie dobrej woli) możesz, potraktować jako darmową reklamę. Mogę także umieścić na stronie logo twojego wydawnictwa, link do strony czy inną formę reklamy, jeśli tego zapragniesz. Jeśli Cię to nie satysfakcjonuje, proszę się skontaktować, a usunę lub zmodyfikuje fragment wedle twojej woli. Zaznaczam że moja działalność nie ma charakteru zarobkowego, i nie jest moim celem wyrządzenie jakichkolwiek szkód majątkowych autorom lub wydawcom utworów.

Art.29

1. Wolno przytaczać w utworach stanowiących samoistną całość urywki rozpowszechnionych utworów lub drobne utwory w całości, w zakresie uzasadnionym wyjaśnianiem, analizą krytyczną, nauczaniem lub prawami gatunku twórczości.

Staram się korzystać z darmowych stocków lub zdjęć, które są na licencji przyzwalającej na umieszczanie ich w swoich prywatnych stronach w celach niekomercyjnych, lub prosić o zgodę na zamieszczenie autora danego zdjęcia. Jeśli znajdziesz na stronie swoje zdjęcie i uznasz, że zostało użyte bezprawnie napisz o tym do mnie – zostanie natychmiast usunięte lub odpowiednio zmodyfikowane.

A tu jeszcze dwa ciekawe źródła odnośnie praw autorskich:

http://www.partiapiratow.org.pl/node/23

http://pl.wikisource.org/wiki/Prawo_autorskie_(ustawa)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: