Napisane przez: Asti | Luty 21, 2017

Sałatka Pekińska

„Władza demoralizuje, a władza absolutna demoralizuje absolutnie.” – John E. E. D. Acton

Nie pomogło skakanie z mostów, tudzież wieszanie na nich transparentów, nie pomógł płacz i pełne altruizmu poświęcenie – Olimpiada w Pekinie odbyć się musiała.

Partyzanci najwyraźniej złożyli broń – w świecie, którym rządzą pieniądze, ich płacz, zawodzenie i protesty spotkać mogła tylko milcząca pogarda ze strony „wschodnich kolegów”. Zastanawiam się, czy taka forma protestu, spowodowana była brakiem jakiejkolwiek możliwości pomocy (prawdziwej pomocy!), czy też w swojej naiwności nie zdajemy sobie sprawy, że ludzkie życie się nie liczy.

A teraz garść pieprznych faktów:

W komisji antydopingowej, znajdowało się 99 % procent Chińczyków – paskudna przywara, jaką jest nieufność, każe mi ośmielić się twierdzić, że „żółtki” jadą na wspomagaczach, sprawdzając wszystkich dookoła poza swoimi sportowcami – co zresztą potwierdza fakt spektakularnego zwycięstwa w pływaniu delfinem Chinki, która dotychczas w ogóle nie liczyła się na arenie międzynarodowej, poprawiła rekord życiowy o 4 s i rekord świata w tym stylu – przy czym pod znakiem zapytania stoją jej występy w jakichś turniejach w przyszłości… Brak ambicji, czy może chęć zatuszowania czegoś?

Chiny – 51 złotych medali. USA – 36 złotych medali. Rosja – 23 złote medale.

A teraz igrzyska w Atenach, 4 lata temu:

USA 35 złotych medali, Chiny – 32, Rosja – 27.

O ile poziom USA i Rosji można uznać za wyrównany (na większości Igrzysk Stany Zjednoczone są potęgą), to nagły wzrost formy Chińczyków aż o 29 złotych medali na organizowanych przez nich igrzyskach jest zastanawiający.

Konie, które powinny kochać skakanie, biegają ciężko, omijają przeszkody lub zapierają się przed nimi, szarpią się z jeźdźcami, zrzucają ich, są mało sterowne. Wątpię by była to kwestia jeźdźców (jak sugerowali komentatorzy), którzy wiele lat skaczą i przygotowują się starannie do olimpiady. Tego typu problemowe sytuacje, mieli także ludzie z tytułami Mistrza Świata, nawet, mógłbym rzec, w szczególności. Dwóch węgierskich jeźdźców (jeden z tytułem MŚ, doświadczony, bardzo dobrze wyszkolony) spada z koni. Węgrzy są znani jako jedni z najlepszych jeźdźców – i nie jest to ich wina, ponieważ konie „wysadzają ich” z siodeł. Coś wydaje mi się nie tak.

Tymczasem Chińczycy także mają problemy, co oznacza, że było to świadome podłożenie się (zawodnik który spadł, miał ostatnie miejsce w strzelaniu – żadnych szans na medal), by nie wzbudzać podejrzeń, albo niedociągnięcie organizacyjne (konie zostały niedostatecznie przygotowane?), lub poziom jeźdźców w Pekinie spadł znacznie z niewiadomych przyczyn (zbyt dużo seksu w wiosce olimpijskiej?).

Podsumowując – Uważam że konie pięcioboistów, przygotowywane przez organizatorów nie były dobre, a szczególnie trefne dostali faworyci. Nie wiem czy narowistość można przypisać słabemu przygotowaniu konia, czy jakiemuś syfowi którym można go nafaszerować.

Te trzy argumenty pozwalają mi posunąć się w swej podejrzliwości tak daleko, iż jestem skłonny uważać, że igrzyska, albo zostały sprzedane (chyba ludzie z MKOL nie są idiotami?), albo też Chiny mają na tyle władzy i kontaktów w świecie sportowym, by uszło im to płazem.

Biedni Polacy zaś, zawodzą dalej. W Tybecie mordują ludzi, nam zaś przeszło już ich bronienie, i opłakujemy teraz małą ilość naszych medali.

Przejrzyjmy na oczy. Jednostka w obliczu władzy nie ma żadnego znaczenia. Uczciwość i prawo w jej obliczu, także nie ma znaczenia. Nadal tak kochacie możnowładców?

Trzeba ograniczyć kompetencje władzy do minimum, abyśmy nie mieli serwowanych mocniej stojących kołkiem w gardle, sałatek. Warto się nad tym zastanowić szczególnie w obecnym czasie – mamy tornada, niebezpieczne nastroje Wielkiej Mateczki i Żandarma Świata, naszych dwóch kaczych karzełków, drzewa koło których ktoś nieodpowiedzialny stawia drogi, a potem chce je wycinać, i satanistyczne króliki grasujące po Toruńskich cmentarzach…

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Kategorie

%d blogerów lubi to: